گروه طراح گرافیک هرمز

یک حرکت هنری مردمی در جنوب کشور، متشکل از جوانان دلسوز

یک حرکت هنری مردمی در جنوب کشور، متشکل از جوانان دلسوز

گروه طراح گرافیک هرمز

اللهم صل علی محمـــد و آل محمـــد و عجل فرجهم

طبقه بندی موضوعی
نویسندگان

۱۴ مطلب توسط «صادق» ثبت شده است

انشاءاللّه ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از امریکا و آل سعود برطرف خواهیم ساخت و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم نهاد، و با برپایی جشن پیروزی حق بر جنود کفر و نفاق و آزادی کعبه از دست نااهلان و نامحرمان به مسجدالحرام وارد خواهیم شد. (فرازی از پیام امام خمینی در سالگرد کشتار حجاج در مکه، 29 تیر 67)

در پاسخ به توحش، تجاوزگری و جنایت‌های بی‌سابقه عربستان سعودی و برای به‌تصویر کشیدن شکست قطعی حکومت منحط و دست‌نشانده سعودی، نهضت مردمی پوستر انقلاب از همه ایده‌پردازان، طراحان گرافیک و عموم هنرمندان تجسمی دعوت می‌کند طرح‌های خود را با محورهای ذیل برای انتشار در محیط‌های داخلی و بین‌المللی ارائه دهند. گفتنی است برترین پوسترهای ارسالی توسط طراحان عزیز، در فضای بین‌المللی بویژه عربستان و یمن توزیع مجازی خواهد شد.

تکمیلی


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ فروردين ۹۴ ، ۰۸:۵۲
صادق
سرچشمه های پوستر را، همچون مصورسازی، در گذشته های دور می توان جستجو کرد. به یک معنا، نقوش بر جسته آشوری ، ایرانی و رومی، نوعی پوستر بوده اند، زیرا رویدادهایی را به روایت تصویر، توصیف می کردند که در واقع تبلیغی برای دستگاه حاکمه بود. به علاوه در مصر و رم باستان ساختن آگهی های همگانی یا اعلامیه های دیواری معمول بوده است. یکی از قدیمی ترین آگهی هایی که کشف شده، پاپیروسی است که پاداش برای باز گرداندن یک برده فراری در مصر اعلام کرده. آگهی هایی نیز از قرون وسطی باقی مانده که روی پوست نوشته می شد، حتی بعضی از اینها دارای تصویر نیز بود.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ اسفند ۹۳ ، ۱۴:۲۹
صادق

پوستر چیست؟

پوستر تلفیقی است از هنر گرافیک و هنر تبلیغات، هرچند که این دو در موازات و کنار هم، همواره حرکت نموده اند و مکمل یکدیگر هستند. پوسترها طراحی های گرافیکی هستند که جهت تبلیغات، طراحی و منتشر می شوند. در تعریف جزئی تر پوسترها برای اطلاع رسانی مطلب، رویداد یا موضوع خاصی به کار برده می شود و چون در زمان و مکان خاصی و برای مقصود خاصی در همان زمان و مکان طراحی می شود، اثر گذرا و ناماندگاریست. مخاطبان پوسترها عامه مردم هستند و هر پوستر طیف و گستره فراوانی از جمعیت را، مخاطب قرار می دهد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ اسفند ۹۳ ، ۱۴:۲۸
صادق

تدوین اسناد بالادستی نهضت در جلسه ی اخیر شورای سیاستگذاری نهضت مردمی پوستر انقلاب به بحث گذاشته شد.

در این جلسه با بررسی شاخصه هایی چون نگاه انقلابی، سازماندهی مردمی و عملیات محور، ابتکار و شجاعت در ایده پردازی و تولید و توزیع و... بررسی های اولیه بر روی پیش نویس سند چشم انداز ده ساله و همچنین بیانیه ماموریت نهضت مردمی پوستر انقلاب صورت گرفت.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ اسفند ۹۳ ، ۱۴:۱۰
صادق


سلام دوستان

سایت نهضت مردمی پوستر انقلاب هر از چند گاهی مطالبی بصورت پوستر ارائه می کنه که می تونید مشق نظری خودتون رو به این وسیله بالا ببرید. ما هم در قسمت پیوندها این سایت ها و وبلاگ ها رو معرفی می کنیم. مثلا سایت استاد نجابتی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ بهمن ۹۳ ، ۱۵:۰۶
صادق

با سلام

ایمیل وبلاگ طوری تنظیم شده که نامه های مختلف با موضوع های مختلف رو خودش دسته بندی می کنه! لطفا به توضیحات زیر توجه کنید:

1- اگر تکلیف ارسال می کنید، حتما کلمه تکلیف در موضوع ایمیل نوشته بشه.

2- اگر نمونه کار ارسال می کنید، حتما کلمه نمونه کار در موضوع ایمیل نوشته بشه.

3- اگر رزومه ارسال می کنید، حتما کلمه رزومه در موضوع ایمیل نوشته بشه.

- ارسال تکالیف انجام شده و دوستانی که ارسال نکرده اند، یکی نمره منفی دارند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ بهمن ۹۳ ، ۱۹:۲۸
صادق

سلام همسنگران عزیز

طبق روال همیشگی نهضت هر کدام از عزیزانی که می خواهند به جمع مـــا بپیوندند، فرمی را تحت عنوان « رزومـــه » می بایست تکمیل نمایند. لطفا فرم زیر را تکمیل و همراه با دو نمونه کار به آدرس ایمیل وبلاگ ارسال فرمائید.

کسانی که برای اولین بار در دومین دوره آموزش نهضت به جمع ما پیوستند نیز شامل می شوند.

فرم رزومه آدرس ایمیل وبلاگ: hormozgraph@chmail.ir

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ بهمن ۹۳ ، ۲۱:۳۰
صادق

صحبتهای آخر اساتید بعد از اتمام دوره: جمعه 3/11/93 ساعت 16

دوستان همین تمرینات رو با موضوع و تا 4 تمرین پشت سرهم حتما انجام بدید تا یادتون نره، نذارید هفته دیگه، همین هفته انجام بدید.

در جلساتی که پنجشنبه ها می گیرید تمرینات رو بیارید و با همفکری بقیه اشکالات رو پیدا کنید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ بهمن ۹۳ ، ۲۱:۳۸
صادق

سلام دوستان

لطفاً مطالبی رو که در کلاس یادداشت برداری کردید رو توی این فرم (لینک زیر) تایپ کنید و به ایمیل وبلاگ _ hormozgraph@chmail.ir _ ارسال کنید. فراموش نکنید در موضوع ایمیل بنویسید جزوه آقا/خانم ...(نام خودتون رو بنویسید)

دریافت             توضیحات: فرم خام جزوه نویسی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ بهمن ۹۳ ، ۱۱:۱۷
صادق

استاد حامد مغروری در دومین دوره آموزشی نهضت در بندرعباس با توجه به سطح علمی همسنگران  کتاب هایی را در جهت پیشرفت هنری ایشان معرفی نمودند که نیازمند مطالعه گروهی و یا کنفرانسی در جلسات گروه می باشد. لذا جهت استفاده از کتاب های معرفی شده، همسنگران می بایست کتب را دانلود و مطالعه نمایند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۴ بهمن ۹۳ ، ۱۶:۴۷
صادق